Opublikowano Dodaj komentarz

Tani węgiel w Bydgoszczy

Zastanawiasz się jaki jest najtańszy węgiel w Bydgoszczy i okolicach? Poznaj z nami rodzaje opału i wybierz swój ulubiony produkt!

Firma Goldenstones ma jedną z najtańszych ofert opału w Bydgoszczy i okolicach. Oferujemy wysokogatunkowy węgiel kamienny o różnych bryłach. Sprzedawany luzem i w praktycznych workach dzięki czemu każdy dopasuje odpowiedni dla swojego pieca grzewczego. Do wyczerpania zapasów oferujemy proszek w prezencie! Jeśli mieszkasz w pobliżu Białych Błót to świetnie! Do 25 km od siedziby Goldenstones tj. ul. Obwodowej 28 dowozimy do twojego domu zakupiony węgiel. Oferta dotyczy zakupu powyżej jednej tony produktu.

Czytaj dalej
Opublikowano Dodaj komentarz

Jaki rodzaj opału wybrać? praktyczne porady

Lato to najlepszy okres do zaopatrzenia się w opał. Właśnie teraz, gdy w ogóle nie myślimy o zimie tylko o letnim wypoczynku. Warto skorzystać z promocji i tego, że nasz węgiel i drewno są najbardziej suche.

To rozwiązanie dla łowców okazji. Właśnie latem są największe promocje opału, jest największy wybór, a dostarczane surowce są suche i wysokokaloryczne. To, czym będziesz ogrzewał swój dom generuje to jakie wydatki będziesz musiał ponieść i ile pracy włożysz w przyszłości.

Czytaj dalej
Opublikowano 1 komentarz

Jak stworzyć taras ogrodowy? praktyczne porady

Coraz więcej czasu spędzamy w swoich ogrodach. Dbamy o swoje otoczenie. W łatwy sposób możemy także zrobić swój kącik wytchnienia.

Należy mieć świadomość, że przydomowy taras zmieni zarówno wygląd naszego domu, jak i ogrodu. W związku z tym należy niezwykle starannie planować rozkład utwardzonej powierzchni oraz jej kolorystykę. Bardzo ciekawym sposobem jest stworzenie zacisznego wolno stojącego tarasu ogrodowego stworzonego na gruncie. Do takiego miejsca wcale nie musimy mieć tarasu wychodzącego bezpośrednio z domu. Możemy do tego przeznaczyć dowolne miejsce w ogrodzie.

Czytaj dalej
Opublikowano 1 komentarz

Jaki pellet kupić? – kaloryczność a zużycie

Na szczęście świadomość dbania o środowisko ciągle wzrasta i coraz więcej osób wybiera paliwa ekologiczne. 

Dom można ogrzewać na wiele sposobów. Jednym z nich jest pellet czyli materiał opałowy, który tworzy się z pozostałości odpadów drzewnych, dzięki czemu stanowi dobry i przyjazny dla środowiska materiał opałowy. Decydując się na jego zakup należy jednak wziąć pod uwagę, że w zależności od producenta może mieć on różną jakość. Dlatego dzisiaj podpowiemy Wam jaki pellet kupić, jaka może być jego kaloryczność oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze.

Czytaj dalej
Opublikowano Dodaj komentarz

Bordy i obrzeża w ogrodzie

Ładny i zadbany ogród to coś o czym marzy wielu z nas. Często jednak codzienne obowiązki nie pozwalają nam na wielogodzinną pielęgnacje roślin i inne czasochłonne prace.

Ścieżki stworzone w ogrodzie sprawiają, że wydaje się on funkcjonalny i uporządkowany. Co więcej, dzięki nim możliwe jest odseparowanie trawy oraz grządek lub części użytkowej. Dlatego jeśli marzysz o pięknym podwórku, ale nie masz czasu na wykopy, to doskonałym rozwiązaniem będą obrzeża w ogrodzie. Produkty te pozwalają na dowolne kształtowanie nawierzchni, bez wykopów. Ponadto obrzeża można zastosować zarówno w przypadku trawy, jak i żwiru czy kostki brukowej.

Czytaj dalej
Opublikowano Dodaj komentarz

Ekogroszek – zalety ogrzewania domu

Każdy z nas doskonale wie, że dom ogrzewać można na wiele sposobów, warto jednak wybrać taki, który zapewni nam ciepło, a jednocześnie nie będzie wpływał negatywnie na środowisko.

Myślisz, że ekogroszek to to samo co groszek opałowy? Jest znaczna różnica w wydajności tych opałów. Ekogroszek charakteryzuje się wysoką wartością opałową dzięki czemu nie spali się zbyt szybko i skutecznie ogrzeje twój dom. Zawiera on niską zawartość siarki  maksymalnie do 1% i stosunkowo niską zawartość popiołu do 10%.  Groszek natomiast ma większą ilość siarki i zostawia więcej popiołu. Pomimo, wydobywania z kopalni oba rodzaje węgla są przyjazne dla środowiska
Czytaj dalej
Opublikowano 1 komentarz

Kora kamienna w naszym ogrodzie

Nieustannie szukamy nowych rozwiązań, dzięki którym można sprawić, że przestrzeń będzie zagospodarowana praktycznie i elegancko.

Doskonale wiemy, jak pięknie może się prezentować odpowiednio wypielęgnowany i zadbany ogród, dlatego chcielibyśmy Wam przybliżyć wiele produktów, które możecie zastosować w swoich ogrodach tak by wygądały schludnie o każdej porze roku. Jednym z nich jest wyjątkowe kruszywo ogrodowe imitujące korę.

Czytaj dalej
Opublikowano Dodaj komentarz

Piasek do piaskownicy

Lato coraz bliżej, a co za tym idzie wielu z nas będzie chciało zapewnić swoim dzieciom różnego rodzaju rozrywki w ogrodzie. 

Do najpopularniejszej z nich poza huśtawkami i placem zabaw należą oczywiście zabawy w piaskownicy. Ze względu na to, że coraz częściej słyszy się o różnego rodzaju niebezpieczeństwach czyhających na bawiące się w nich maluchy powinno się sprawdzić czy wybrany piasek do piaskownicy jest na pewno bezpieczny. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek.

Czytaj dalej
Opublikowano Dodaj komentarz

Czym jest ściółkowanie ?

Chcesz się dowiedzieć czym najlepiej ściółkować rośliny w ogrodzie? Jak wykonać proste zabiegi pielęgnacyjne poprawiające jakość gleby?

Zabieg pielęgnacyjny ogrodu, okrywanie ziemi wokół roślin to całe sedno ściółkowania. Zabezpieczamy w ten sposób glebę wokół roślin przed nadmiernym wysychaniem i porostem chwastów.  Chronimy także ziemię przed zimowym chłodem. jeśli materiał, który używamy jest w ciemnym kolorze ogrzać glebę i ułatwia dojrzewanie owoców, a z naturalnych komponentów ulega stopniowemu rozkładowi, wzbogacając podłoże w substancje odżywcze. Zawsze trzeba pamiętać do wymagań roślin.

Czytaj dalej
Opublikowano Dodaj komentarz

Otoczaki i grysy w naszym ogrodzie

Kamień naturalny jest trwały i nieprzemijalny. Kwiaty, krzewy, drzewa doskonale komponują się z odpowiednio dobranym kamieniem ogrodowym. Duży wybór produktów daje szeroki wachlarz aranżacji ogrodu.

Kamienie ogrodowe, które są dobrze dobrane do rośliny mają też pozytywny wpływ na ich rozwój. Otoczaki i żwir wyróżniają się obłym kształtem, z których najpiękniejszy jest otoczak grecki.

Czytaj dalej