Piasek do piaskownicy

Lato coraz bliżej, a co za tym idzie wielu z nas będzie chciało zapewnić swoim dzieciom różnego rodzaju rozrywki w ogrodzie. Do najpopularniejszej z nich poza huśtawkami i placem zabaw należą oczywiście zabawy w piaskownicy.

Czytaj dalej Piasek do piaskownicy

Kora sosnowa – cechy ściółkowania

Jednym z najważniejszych zabiegów ogrodniczych jest ściółkowanie gleby. Najbardziej popularnym sposobem jest ściółkowanie korą z drzew iglastych, zwany korą sosnową. Nadaje naszemu ogrodowi wiele uroku, tworzy tło dla roślin. Posiada wiele korzyści, pozytywnie wpływa na glebę i rośliny, ale przede wszystkim chroni glebę przed chwastami i zatrzymuje wilgoć w ziemi. Ogranicza nagrzewanie latem, natomiast zimą chroni system korzeniowy przed zamarzaniem. Kolejną cechą kory jest posiadanie właściwości odżywczych, czyli kora sosnowa nawozi rośliny w sposób naturalny, jednocześnie ogranicza dostęp rożnych szkodników czy chorobotwórczych grzybów.

Czytaj dalej Kora sosnowa – cechy ściółkowania

Na ile wystarczy tona kamienia

Prosty sposób na eleganckie podwórko

Stanowią niezwykle praktyczny, a równocześnie ozdobny element dekoracyjny każdego ogrodu. Otoczaki, grysy i żwiry, a także bryły i głazy dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach. Doskonale sprawdzą się jako dekoracja rabat, można nimi przyozdobić donice, ale również stworzyć z nich ścieżkę w ogrodzie.

(more…)

Otoczak grecki, śnieżnobiały

Elegancki ogród niczym z Grecji

Te okrągłe, śnieżnobiałe kamienie wykorzystuje się najczęściej w celach dekoracyjnych, ponieważ doskonale podkreślają piękno roślinności. Otoczaki greckie kojarzone są z luksusem, przez co często używa się ich w architekturze ogrodowej jak i w aranżacji wnętrz.

(more…)