Opublikowano Dodaj komentarz

Agrowłóknina ABC wiedzy początkującego ogrodnika

Agrotkanina to inaczej mata ściółkująca, mata szkółkarska. Znajduje szerokie zastosowanie przy zakładaniu ogrodów, w pokrywaniu skarp, w uprawie truskawek, w szkółkach roślin iglastych, a także wykorzystuje się pod kamienie i pod korę ogrodową.

Agrotkanina w przeciwieństwie do folii jest bardzo mocna i świetnie przepuszcza wodę, powietrze i składniki mineralne. Są to cienkie płaty materiału wykonane z polipropylenu, które – dzięki swojej odporności na deszcz, wysuszający wiatr czy mróz – pełnią szereg przydatnych funkcji w ogrodzie. Odpowiednia struktura agrotkaniny pozwala jej również utrzymać właściwą wilgotność i pulchność gleby, przez co dobrze wpływa na wzrost plonów. Dzięki niej lepiej nagrzewa się też gleba, więc wpływa także na szybszy rozrost systemu korzeniowego. Nie obciążają i nie uszkadzają roślin. W zależności od grubości i koloru polecane są do różnych upraw.

Czytaj dalej
Opublikowano Dodaj komentarz

Kora do ogrodu – krótki przewodnik dla początkujących ogrodników

Masz własny ogródek i chciałbyś w łatwy sposób wprowadzić w nim ład i przejrzystość przestrzeni? Popdpowiemy Ci jak użyć znakomitego materiału do ściółkowania jakim jest kora drzewna. Dowiesz się o jej stosowaniu i właściwościach. Zapraszamy do dalszej części bloga.

Kora z drzew to znakomity naturalny materiał do ściółkowania podłoża w ogrodzie, w którym rosną hortensje, tuje i drzewa iglaste, piwonie, wrzośce, kalmie, azalie, trawy ozdobne, goździki, wiosenne sasanki, magnolie, wiązy, rododendrony, agrest, poziomki, żurawina borówki…  Roślin, które uwielbiają wręcz kwaśny odczyn gleby jest sporo. Piszemy o tym, ponieważ dzięki korze uzyskujemy kwaśny odczyn gleby. Warto o tym pamiętać planując otoczenie w ogrodzie. Dzięki tej naturalnej podsypce zachowamy zarówno estetykę jak i zadbamy o wzrost naszych roślin.

Czytaj dalej
Opublikowano Dodaj komentarz

Jakie kamienie wybrać do przydomowego ogrodu?

Kamienie ogrodowe różnią się swym wyglądem, twardością, zastosowaniem. W tym blogu pomożemy Ci przybliżyć ich główne cechy dzięki czemu z łatwością wybierzesz te najbardziej odpowiednie dla Twojego ogrodu.

Chcąc wybrać dla siebie odpowiedni rodzaj kamienia powinniśmy w pierwszej kolejności zastanowić się do czego będą służyć. Mogą to być bardzo twarde grysy do utwardzenia wjazdu na podwórze, do garażu czy przydomowy parking. Niektóre otoczaki, czy kamienie łamane doskonale nadają się do ścieżek np. do strefy z grillem. Pięknie zaznaczony obrys domu drobną podsypką, czy grys wysypany pod drzewa i kora kamienna pod tujami dopełni kompozycje kwietne i podkreśli kolory roślinności. Wybierając kamień ogrodowy warto także zwrócić uwagę na jakość – powinien być on trwały i dobrze zaimpregnowany, dzięki temu będzie nam służyć długie lata.

Czytaj dalej
Opublikowano Dodaj komentarz

Jak przygotować podłoże do kamieni ozdobnych?

Jak przygotować mały i funkcjonalny ogród? Praktyczne porady do przygotowania podłoża pod kamienie ogrodowe.

Czy zastawiałeś się kiedyś jak przygotować swój ogród zanim położysz w nim kamienie. Czy uważasz, że wystarczy tylko wypielić miejsce w którym mają być położone? Czy potrzeba innych zabiegów by uzyskać pożądany efekt? Jeśli chcesz się dowiedzieć jak przygotować swój ogród zanim ułożysz kamienie ozdobne i jakie wybrać do jakiego miejsca zapraszamy do goldenowego ogrodu. 

 

Czytaj dalej
Opublikowano 4 komentarze

Tani węgiel w Bydgoszczy

Zastanawiasz się jaki jest najtańszy węgiel w Bydgoszczy i okolicach? Poznaj z nami rodzaje opału i wybierz swój ulubiony produkt!

Firma Goldenstones ma jedną z najtańszych ofert opału w Bydgoszczy i okolicach. Oferujemy wysokogatunkowy węgiel kamienny o różnych bryłach. Sprzedawany luzem i w praktycznych workach dzięki czemu każdy dopasuje odpowiedni dla swojego pieca grzewczego. Do wyczerpania zapasów oferujemy proszek w prezencie! Jeśli mieszkasz w pobliżu Białych Błót to świetnie! Do 25 km od siedziby Goldenstones tj. ul. Obwodowej 28 dowozimy do twojego domu zakupiony węgiel. Oferta dotyczy zakupu powyżej jednej tony produktu.

Czytaj dalej
Opublikowano 8 komentarzy

Jaki rodzaj opału wybrać? praktyczne porady

Lato to najlepszy okres do zaopatrzenia się w opał. Właśnie teraz, gdy w ogóle nie myślimy o zimie tylko o letnim wypoczynku. Warto skorzystać z promocji i tego, że nasz węgiel i drewno są najbardziej suche.

To rozwiązanie dla łowców okazji. Właśnie latem są największe promocje opału, jest największy wybór, a dostarczane surowce są suche i wysokokaloryczne. To, czym będziesz ogrzewał swój dom generuje to jakie wydatki będziesz musiał ponieść i ile pracy włożysz w przyszłości.

Czytaj dalej
Opublikowano Dodaj komentarz

Jak stworzyć taras ogrodowy? praktyczne porady

Coraz więcej czasu spędzamy w swoich ogrodach. Dbamy o swoje otoczenie. W łatwy sposób możemy także zrobić swój kącik wytchnienia.

Należy mieć świadomość, że przydomowy taras zmieni zarówno wygląd naszego domu, jak i ogrodu. W związku z tym należy niezwykle starannie planować rozkład utwardzonej powierzchni oraz jej kolorystykę. Bardzo ciekawym sposobem jest stworzenie zacisznego wolno stojącego tarasu ogrodowego stworzonego na gruncie. Do takiego miejsca wcale nie musimy mieć tarasu wychodzącego bezpośrednio z domu. Możemy do tego przeznaczyć dowolne miejsce w ogrodzie.

Czytaj dalej
Opublikowano Dodaj komentarz

Jaki pellet kupić? – kaloryczność a zużycie

Na szczęście świadomość dbania o środowisko ciągle wzrasta i coraz więcej osób wybiera paliwa ekologiczne. 

Dom można ogrzewać na wiele sposobów. Jednym z nich jest pellet czyli materiał opałowy, który tworzy się z pozostałości odpadów drzewnych, dzięki czemu stanowi dobry i przyjazny dla środowiska materiał opałowy. Decydując się na jego zakup należy jednak wziąć pod uwagę, że w zależności od producenta może mieć on różną jakość. Dlatego dzisiaj podpowiemy Wam jaki pellet kupić, jaka może być jego kaloryczność oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze.

Czytaj dalej
Opublikowano Dodaj komentarz

Bordy i obrzeża w ogrodzie

Ładny i zadbany ogród to coś o czym marzy wielu z nas. Często jednak codzienne obowiązki nie pozwalają nam na wielogodzinną pielęgnacje roślin i inne czasochłonne prace.

Ścieżki stworzone w ogrodzie sprawiają, że wydaje się on funkcjonalny i uporządkowany. Co więcej, dzięki nim możliwe jest odseparowanie trawy oraz grządek lub części użytkowej. Dlatego jeśli marzysz o pięknym podwórku, ale nie masz czasu na wykopy, to doskonałym rozwiązaniem będą obrzeża w ogrodzie. Produkty te pozwalają na dowolne kształtowanie nawierzchni, bez wykopów. Ponadto obrzeża można zastosować zarówno w przypadku trawy, jak i żwiru czy kostki brukowej.

Czytaj dalej
Opublikowano Dodaj komentarz

Ekogroszek – zalety ogrzewania domu

Każdy z nas doskonale wie, że dom ogrzewać można na wiele sposobów, warto jednak wybrać taki, który zapewni nam ciepło, a jednocześnie nie będzie wpływał negatywnie na środowisko.

Myślisz, że ekogroszek to to samo co groszek opałowy? Jest znaczna różnica w wydajności tych opałów. Ekogroszek charakteryzuje się wysoką wartością opałową dzięki czemu nie spali się zbyt szybko i skutecznie ogrzeje twój dom. Zawiera on niską zawartość siarki  maksymalnie do 1% i stosunkowo niską zawartość popiołu do 10%.  Groszek natomiast ma większą ilość siarki i zostawia więcej popiołu. Pomimo, wydobywania z kopalni oba rodzaje węgla są przyjazne dla środowiska
Czytaj dalej