Opublikowano Dodaj komentarz

Bordy i obrzeża w ogrodzie

Ładny i zadbany ogród to coś o czym marzy wielu z nas. Często jednak codzienne obowiązki nie pozwalają nam na wielogodzinną pielęgnacje roślin i inne czasochłonne prace.

Ścieżki stworzone w ogrodzie sprawiają, że wydaje się on funkcjonalny i uporządkowany. Co więcej, dzięki nim możliwe jest odseparowanie trawy oraz grządek lub części użytkowej. Dlatego jeśli marzysz o pięknym podwórku, ale nie masz czasu na wykopy, to doskonałym rozwiązaniem będą obrzeża w ogrodzie. Produkty te pozwalają na dowolne kształtowanie nawierzchni, bez wykopów. Ponadto obrzeża można zastosować zarówno w przypadku trawy, jak i żwiru czy kostki brukowej.

Prosty sposób na piękny ogród 

Bordy to listwy, które swoim kształtem przypominają literę L i mają różne długości. Pojedyncze bordy można łączyć ze sobą poprzez znajdujące się na nich zaczepy. Całość należy przymocować za pomocą specjalnie do tego przeznaczonych gwoździ z tworzywa lub metalu, w zależności od podłoża.

Na początek

Warto przemyśleć, które miejsce w ogrodzie sprawie nam najwięcej przyjemności. Taras, który wybudujemy warto potraktować jak przedłużenie domu. Jest to klucz do sukcesu i zadowolenia z późniejszych efektów. Włożymy w tworzenie tego miejsca więcej serca, a efekty będą bardziej cieszyć oko.

Wypatrując odpowiedniego miejsca warto zwrócić uwagę na lokalizację i to o jakich porach będziemy w nim przebywać i czego oczekujemy. Gdy potrzebujemy więcej słońca do opalania się wybieramy miejsce od południa, od północy gdy wolimy zacienione miejsce.

Zalety:

  • Większość tego typu produktów wykonana jest z surowców wtórnych, dzięki czemu są przyjazne dla środowiska. Co więcej, w razie zniszczenia można je na nowo poddać recyklingowi.
  • Szybki montaż obrzeży oraz bord nie wymaga kopania.
  • Można założyć je samodzielnie, co pozwala na dodatkową oszczędność.
  • Są odporne na działanie różnego rodzaju czynników atmosferycznych.
  • Stanowią doskonałe zabezpieczenie odseparowanych roślin przed przypadkowym skoszeniem.
  • Skutecznie zapobiegają przerastaniu trawy.

Jak widać obrzeża mają wiele zalet, które pozwalają w prosty i wygodny sposób zadbać o porządek w ogrodzie. Dzięki temu, że są dostępne w różnych kolorach oraz rozmiarach można je dobrze dopasować do konkretnej przestrzeni. Natomiast, dzięki temu, że wykonuje się je z surowców z recyklingu ich zastosowanie jest także przyjazne dla środowiska.

Obrzeża w ogrodzie to również praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne, głównie dlatego, że wykonuje się je z elastycznego tworzywa. Dzięki temu, że można wyginać je na zewnątrz oraz do wewnątrz, umożliwiają tworzenie różnych aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *