Opublikowano Dodaj komentarz

Bordy i obrzeża w ogrodzie

kamienie do dekoracji ogrodu

Ładny i zadbany ogród to coś o czym marzy wielu z nas. Często jednak codzienne obowiązki nie pozwalają nam na wielogodzinną pielęgnacje roślin i inne czasochłonne prace.

Ścieżki stworzone w ogrodzie sprawiają, że wydaje się on funkcjonalny i uporządkowany. Co więcej, dzięki nim możliwe jest odseparowanie trawy oraz grządek lub części użytkowej. Dlatego jeśli marzysz o pięknym podwórku, ale nie masz czasu na wykopy, to doskonałym rozwiązaniem będą obrzeża w ogrodzie. Produkty te pozwalają na dowolne kształtowanie nawierzchni, bez wykopów. Ponadto obrzeża można zastosować zarówno w przypadku trawy, jak i żwiru czy kostki brukowej.

Prosty sposób na piękny ogród 

Bordy to listwy, które swoim kształtem przypominają literę L i mają różne długości. Pojedyncze bordy można łączyć ze sobą poprzez znajdujące się na nich zaczepy. Całość należy przymocować za pomocą specjalnie do tego przeznaczonych gwoździ z tworzywa lub metalu, w zależności od podłoża.

Na początek

Warto przemyśleć, które miejsce w ogrodzie sprawie nam najwięcej przyjemności. Taras, który wybudujemy warto potraktować jak przedłużenie domu. Jest to klucz do sukcesu i zadowolenia z późniejszych efektów. Włożymy w tworzenie tego miejsca więcej serca, a efekty będą bardziej cieszyć oko.

Wypatrując odpowiedniego miejsca warto zwrócić uwagę na lokalizację i to o jakich porach będziemy w nim przebywać i czego oczekujemy. Gdy potrzebujemy więcej słońca do opalania się wybieramy miejsce od południa, od północy gdy wolimy zacienione miejsce.

Zalety:

  • Większość tego typu produktów wykonana jest z surowców wtórnych, dzięki czemu są przyjazne dla środowiska. Co więcej, w razie zniszczenia można je na nowo poddać recyklingowi.
  • Szybki montaż obrzeży oraz bord nie wymaga kopania.
  • Można założyć je samodzielnie, co pozwala na dodatkową oszczędność.
  • Są odporne na działanie różnego rodzaju czynników atmosferycznych.
  • Stanowią doskonałe zabezpieczenie odseparowanych roślin przed przypadkowym skoszeniem.
  • Skutecznie zapobiegają przerastaniu trawy.

Jak widać obrzeża mają wiele zalet, które pozwalają w prosty i wygodny sposób zadbać o porządek w ogrodzie. Dzięki temu, że są dostępne w różnych kolorach oraz rozmiarach można je dobrze dopasować do konkretnej przestrzeni. Natomiast, dzięki temu, że wykonuje się je z surowców z recyklingu ich zastosowanie jest także przyjazne dla środowiska.

Obrzeża w ogrodzie to również praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne, głównie dlatego, że wykonuje się je z elastycznego tworzywa. Dzięki temu, że można wyginać je na zewnątrz oraz do wewnątrz, umożliwiają tworzenie różnych aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *