Opublikowano Dodaj komentarz

Ekogroszek – zalety ogrzewania domu

grys ozdobny czarny

Każdy z nas doskonale wie, że dom ogrzewać można na wiele sposobów, warto jednak wybrać taki, który zapewni nam ciepło, a jednocześnie nie będzie wpływał negatywnie na środowisko.

Myślisz, że ekogroszek to to samo co groszek opałowy? Jest znaczna różnica w wydajności tych opałów. Ekogroszek charakteryzuje się wysoką wartością opałową dzięki czemu nie spali się zbyt szybko i skutecznie ogrzeje twój dom. Zawiera on niską zawartość siarki  maksymalnie do 1% i stosunkowo niską zawartość popiołu do 10%.  Groszek natomiast ma większą ilość siarki i zostawia więcej popiołu. Pomimo, wydobywania z kopalni oba rodzaje węgla są przyjazne dla środowiska

Ogromną zaletą tego typu produktu jest jego zgodność ze wszystkimi normami unijnymi. Mimo tego, że wytwarzany jest na bazie węgla kamiennego, to ma mniejszą zawartość siarki, a także w wyniku jego spalania nie tworzy się tyle popiołu. Ekogroszek jako paliwo do ogrzewania domu posiada wiele zalet, dzięki czemu stał się on popularną formą opału wykorzystywanego w Polsce.

Zalety ecogroszku:

  1. Podczas spalania emituje dużo mniej zanieczyszczeń. W odróżnieniu od tradycyjnego węgla podczas jego spalania wytwarza się o ¼ mniej dwutlenku węgla, a także 97% mniej tlenku węgla i dużo mniejszą ilość pyłów.
  2. Jest wygodny, ponieważ kocioł, w którym spala się ekogroszek wystarczy uzupełniać od 1 maksymalnie do 2 razy w tygodniu. Dlatego możesz cieszyć się ciepłem w swoim domu i nie martwić nieustannym pilnowaniem opału.
  3. Istnieje możliwość optymalizacji spalania, wystarczy ustawić na kotle odpowiednie parametry, które pozwolą Ci zachować ciepło, a jednocześnie zaoszczędzić.
  4. Jest ekonomiczny, mimo tego że klienci muszą na początku zainwestować w odpowiedni kocioł, to taki zakup bardzo szybko im się zwróci. Głownie, dlatego że są to urządzenia niskoemisyjne, a wytwarzane przez nie ciepło, bardzo tanie

Poza samym ekoroszkiem ogromne znaczenie ma również wybór odpowiedniego kotła, a także umieszczenie go we właściwym miejscu. Obecnie na rynku znajduje się wiele tego typu produktów, które różnią się od siebie stopniem automatyzacji i ceną. Najlepiej dopasować jego pojemność do wielkości domu, tak aby zapewnić sobie wygodne ogrzewanie.

Natomiast jeśli chodzi o miejsce, to należy dostosować je do przepisów, a także do wielkości kotła. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór pomieszczenia na tyle dużego, że pozwoli nam ono na swobodne przechowywanie opału.

Podsumowanie

Jak widać ekoroszek posiada wiele zalet, które doskonale sprawdzą się w przypadku gdy zależy nam na wygodnym, funkcjonalnym, a jednocześnie ekonomicznym sposobie ogrzewania domu. Takie paliwo to doskonały sposób dla osób chcących cieszyć się ciepłem we własnym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *