Opublikowano Dodaj komentarz

Kora kamienna w naszym ogrodzie

kamienna kora do ogródka

Nieustannie szukamy nowych rozwiązań, dzięki którym można sprawić, że przestrzeń będzie zagospodarowana praktycznie i elegancko.

Doskonale wiemy, jak pięknie może się prezentować odpowiednio wypielęgnowany i zadbany ogród, dlatego chcielibyśmy Wam przybliżyć wiele produktów, które możecie zastosować w swoich ogrodach tak by wygądały schludnie o każdej porze roku. Jednym z nich jest wyjątkowe kruszywo ogrodowe imitujące korę.

Kora kamienna jest jednym z coraz częściej wykorzystywanych rozwiązań, głównie dlatego, że swoim wyglądem przypomina korę drewnianą, a jednocześnie jest dużo bardziej wytrzymała na różnego rodzaju uszkodzenia. Co więcej można stosować ją zarówno do ozdoby rabat, skrap czy skalniaków.

Dlaczego warto ją stosować?

Przede wszystkim posiada wiele funkcjonalnych właściwości, a ponadto dzięki swojej barwie doskonale wpasowuje się kolorystyczne w otoczenie. Wykonuje się ją z gnejsu, co sprawia, że jest odporna na działanie zmiennych czynników atmosferycznych.

Zalety

1. Doskonale nada się do zakwaszania ziemi, jest to możliwe, ponieważ jest to skała o ujemnym PH. W związku z tym będzie stanowić idealne podłoże szczególnie dla drzew iglastych, które lubią takie warunki.

2. Jest odporna na gnicie, a co za tym idzie w odróżnieniu od tradycyjnej nie sprzyja rozwojowi larw. Natomiast woda może łatwo przedostać się przez gnejs, dzięki czemu nie tworzą się kałuże, a gleba zostaje odpowiednio nawilżona.

3. Jest ekonomiczna ponieważ jest cięższa niż kora drewniana, dzięki czemu nie zostanie tak łatwo rozwiana przez wiatr. Co więcej kamienna, w odróżnieniu od drewnianej nie gnije, dlatego będzie nam służyć przez wiele lat.

4. Doskonale sprawdzi się jako ozdoba rabat, skalniaków, krzewów. Szeroki wybór kształtów i rozmiarów powoduje, że każdy może znaleźć odpowiedni rodzaj do swojego ogrodu.

bryły ogrodowe Golden Stones
kora kamienna imitacja

Co warto wiedzieć?

Kora kamienna dostępna jest w postaci gnejsu o różnej wielkości zarówno od tej bardzo drobnej, aż po dużą, przeznaczoną do wypełniania gabionów. Co więcej można kupić ją w modelach o bardziej zaokrąglonych lub ostrych krawędziach.

Doskonale wiemy, że niektórzy często mają wątpliwości czy warto zainwestować w korę kamienną, możemy jednak rozwiać te wątpliwości. Taki wydatek szybko się zwróci, ponieważ będzie spełniał swoją funkcję przez wiele kolejnych lat, doskonale się przy tym prezentując.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *