Na ile wystarczy tona kamienia

Prosty sposób na eleganckie podwórko

Stanowią niezwykle praktyczny, a równocześnie ozdobny element dekoracyjny każdego ogrodu. Otoczaki, grysy i żwiry, a także bryły i głazy dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach. Doskonale sprawdzą się jako dekoracja rabat, można nimi przyozdobić donice, ale również stworzyć z nich ścieżkę w ogrodzie.

Co więcej wszystkie z nich, są wytrzymałe na zmienne warunki atmosferyczne, dzięki czemu mogą zdobić nasz ogród przez cały rok. Ich pielęgnacja nie wymaga zbyt wiele czasu i uwagi. Zabrudzenia w postaci piasku, szyszek oraz liści z łatwością usuniemy przy pomocy dmuchawy.

Jak widać nasze produkty mają mnóstwo zalet, jednak największym problemem związanym z ich kupnem, jest to na ile wystarczy tona kamienia. Ciężko jest to oszacować ponieważ sprzedajemy je w różnych rozmiarach, a ich wielkość zależy też od rodzaju. Dlatego poniżej pokażemy jak najlepiej sprawdzić ile tego surowca będzie nam potrzebne.

Na ile wystarczy tona kamienia?

Przede wszystkim należy zastanowić się jakiej grubości ma być warstwa dekoracyjna w naszym ogrodzie oraz w jakich rozmiarach kamienie wybierzemy.

W przypadku otoczaków – jeśli zdecydujemy się na te o najmniejszym rozmiarze wynoszącym około 1-2 centymetrów, to do stworzenia z nich 3-4 centymetrowej warstwy o powierzchni 1 m2 będziemy potrzebować około 50 kilogramów. W taki sposób można łatwo oszacować, że tona kamienia wystarczy na przykrycie powierzchni wynoszącej 20 m2.

A jak to wygląda w przypadku większych kamieni? W przypadku tych o rozmiarze wynoszącym między 4/8 centymetrów tona wystarczy na 15 m2, natomiast jeśli chodzi o modele w rozmiarze 8/13 centymetrów to taka sama ilość pozwoli na przykrycie 11 m2.

Natomiast jeśli chodzi o Grysy, to dostępne są one w kilku wariantach, w związku z tym 1 tona tych najmniejszych o wielkości od 0,8 do 2 cm wystarczy nam na 20 m2. W przypadku wielkości 1,6 cm do 3 cm przy pomocy 1 t pokryjemy 18 m2, a w przypadku grysów w rozmiarze od 6 do 10 cm to taka sama ilość wystarczy tylko na 9 m2.

Jak widać wszystko zależy od rodzaju i wielkości wybranego kamienia, a idealny do swojego ogrodu znajdziecie w naszej ofercie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *