Opublikowano Dodaj komentarz

Otoczaki i grysy w naszym ogrodzie

Kamienie dekoracyjne

Duży wybór kolorów i rozmiarów sprawia, że otoczaki i grysy w naszym ogrodzie będą stanowić piękną dekorację.

Otoczaki

Pierwsze z nich charakteryzuje obły kształt oraz gładka powierzchnia, dlatego doskonale sprawdzą jako wykończenie rabat oraz kwietników. Co więcej tego typu kamienie nie rozsypują się pod wpływem wiatru, tak jak niektóre lżejsze odpowiedniki. Takie rozwiązanie sprawia, że w naszym ogrodzie będzie panował ład i porządek bez względu na pogodę.

Kolejną zaletą wykorzystania otoczaków jest ich łatwa pielęgnacja i możliwość zmiany ułożonej z nich aranżacji. Dzieje się tak, ponieważ kamienie te można łatwo oddzielić od gleby i przenieść w inne miejsce bez żadnych uszkodzeń. Dzięki czemu w zależności od potrzeby możemy zmieniać stworzone aranżacje.

Warto również zauważyć, że te małe okrągłe kamienie są nie tylko piękną ozdobą, ale również rozsypanie ich na glebie nie utrudnia roślinom oddychania, ponieważ dobrze przepuszczają powietrze.

Grysy

Grysy również doskonale sprawdzą się w naszym ogrodzie. Te niewielkie kamienie wykorzystane do dekoracji, dodadzą naszym rabatkom ciepła oraz sprawią, że nasza działka stanie się idealnym miejscem do odpoczynku i relaksu.

Swoje zastosowanie znajdą nie tylko jako ozdoba, można użyć ich też do usypania ścieżki. Takie rozwiązanie jest ekonomiczne i funkcjonalne, ponieważ tego typu kamienie posiadają właściwości drenażowe, dzięki czemu na naszej ścieżce nie będą się tworzyć kałuże.

Doskonale sprawdzą się również jako warstwa ochronna korzeni, wystarczy, że rozsypiemy je w miejscach szczególnie narażonych na działanie wysokich temperatur, a one staną się dla korzeni warstwą izolacyjną. Ponadto gromadzące się na nich liście łatwo usuniemy przy pomocy dmuchawy.

Otoczaki i grysy w ogrodzie to wyposażenie, które staje się coraz bardziej popularne, jeśli chodzi o architekturę. Stosowane są w eleganckich i prestiżowych lokalizacjach, ponieważ utożsamiane są z porządkiem, a nawet luksusem. Decydując się na tego typu kamienne dekoracje sprawisz, że Twój ogród będzie gustowny i elegancki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *