Opublikowano Dodaj komentarz

Otoczaki i grysy w naszym ogrodzie

kamienie dekoracyjne

Kamień naturalny jest trwały i nieprzemijalny. Kwiaty, krzewy, drzewa doskonale komponują się z odpowiednio dobranym kamieniem ogrodowym. Duży wybór produktów daje szeroki wachlarz aranżacji ogrodu.

Kamienie ogrodowe, które są dobrze dobrane do rośliny mają też pozytywny wpływ na ich rozwój. Otoczaki i żwir wyróżniają się obłym kształtem, z których najpiękniejszy jest otoczak grecki.

Najlepiej trzymać się dwóch tonacji barw np. jasne otoczak kolorowy wewnątrz, obrzeże z brązowego kramzytu i stół i siedziska wypoczynkowe drewniane. Takie połączenie brązów i beżów zawsze się sprawdza i stworzy dla otaczającej taras roślinności dobre tło.

Bardzo ciekawym sposobem jest stworzenie zacisznego wolno stojącego tarasu ogrodowego stworzonego na gruncie. Do takiego miejsca wcale nie musimy mieć tarasu wychodzącego bezpośrednio z domu. Możemy do tego przeznaczyć dowolne miejsce w ogrodzie.

Kamienie dekoracyjne

Otoczaki

Pierwsze z nich charakteryzuje obły kształt oraz gładka powierzchnia, dlatego doskonale sprawdzą jako wykończenie rabat oraz kwietników. Co więcej tego typu kamienie nie rozsypują się pod wpływem wiatru, tak jak niektóre lżejsze odpowiedniki. Takie rozwiązanie sprawia, że w naszym ogrodzie będzie panował ład i porządek bez względu na pogodę.

Kolejną zaletą wykorzystania otoczaków jest ich łatwa pielęgnacja i możliwość zmiany ułożonej z nich aranżacji. Dzieje się tak, ponieważ kamienie te można łatwo oddzielić od gleby i przenieść w inne miejsce bez żadnych uszkodzeń. Dzięki czemu w zależności od potrzeby możemy zmieniać stworzone aranżacje.

Warto również zauważyć, że te małe okrągłe kamienie są nie tylko piękną ozdobą, ale również rozsypanie ich na glebie nie utrudnia roślinom oddychania, ponieważ dobrze przepuszczają powietrze.

Otoczaki w ogrodzie

Otoczak grecki będzie również świetną ozdobą do ogrodu, jego śnieżnobiały kolor doskonale podkreśli zielony kolor roślin i sprawi, że będzie się on wydawał jeszcze bardziej intensywny niż w rzeczywistości. Tworząc z niego ściankę na swoim podwórku stworzysz wyjątkową strefę relaksu, w której będzie można odpoczywać przez całe lato i poczuć się jak na greckiej plaży.

Otoczak białe idealnie sprawdza się jako element dekoracyjny ogródków skalnych, posypki wokół drzew czy budynków. Tak nietypowe pomysły sprawią, że Twój dom wyróżni się spośród pozostałych. Jest to absolutny hit w branży ogrodniczej.

Śnieżnobiałe kamienie w mieszkaniu

Otoczak grecki śnieżnobiały to również doskonały sposób na dekorację wnętrz, można wypełnić nim ozdobne donice, albo wazony. W ten sposób możemy stworzyć we własnej łazience atmosferę niczym z prawdziwego spa. Ich śnieżnobiały kolor sprawia, że łatwiej jest się zrelaksować po ciężkim dniu. Jednak ich zastosowanie w dekoracji wnętrz nie ogranicza się tylko do łazienki, równie dobrze będą się prezentować jako ozdoba salonu oraz biura – którym dodadzą elegancji.

Ogromną zaletą otoczaków greckich jest również ich duża różnorodność pod względem rozmiarów. W naszej ofercie z łatwością znajdziecie kamienie odpowiedniej wielkości, które dopasujecie do własnej dekoracji.

Duży wybór kolorów i rozmiarów sprawia, że otoczaki i grysy w naszym ogrodzie będą stanowić piękną dekorację.

Grysy

Grysy również doskonale sprawdzą się w naszym ogrodzie. Te niewielkie kamienie wykorzystane do dekoracji, dodadzą naszym rabatkom ciepła oraz sprawią, że nasza działka stanie się idealnym miejscem do odpoczynku i relaksu.

Swoje zastosowanie znajdą nie tylko jako ozdoba, można użyć ich też do usypania ścieżki. Takie rozwiązanie jest ekonomiczne i funkcjonalne, ponieważ tego typu kamienie posiadają właściwości drenażowe, dzięki czemu na naszej ścieżce nie będą się tworzyć kałuże.

Doskonale sprawdzą się również jako warstwa ochronna korzeni, wystarczy, że rozsypiemy je w miejscach szczególnie narażonych na działanie wysokich temperatur, a one staną się dla korzeni warstwą izolacyjną. Ponadto gromadzące się na nich liście łatwo usuniemy przy pomocy dmuchawy.

Otoczaki i grysy w ogrodzie to wyposażenie, które staje się coraz bardziej popularne, jeśli chodzi o architekturę. Stosowane są w eleganckich i prestiżowych lokalizacjach, ponieważ utożsamiane są z porządkiem, a nawet luksusem. Decydując się na tego typu kamienne dekoracje sprawisz, że Twój ogród będzie gustowny i elegancki.

otoczaki greckie ogrody

Elegancki ogród niczym z Grecji

Te okrągłe, śnieżnobiałe kamienie wykorzystuje się najczęściej w celach dekoracyjnych, ponieważ doskonale podkreślają piękno roślinności. Otoczaki greckie kojarzone są z luksusem, przez co często używa się ich w architekturze ogrodowej jak i w aranżacji wnętrz. Śnieżnobiały otoczak grecki charakteryzuje niezwykłą barwą, która doskonale odbija promienie słoneczne. Ponadto kamienie te są niezwykle gładkie i mają obły kształt, dzięki czemu tego typu dekoracja kojarzy się z relaksem i spokojem. Z tego względu często stosuje się je do ozdoby miejsc, takich jak baseny, sauny oraz SPA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *