Opublikowano Dodaj komentarz

Piasek do piaskownicy

piasek workowany

Lato coraz bliżej, a co za tym idzie wielu z nas będzie chciało zapewnić swoim dzieciom różnego rodzaju rozrywki w ogrodzie. 

Do najpopularniejszej z nich poza huśtawkami i placem zabaw należą oczywiście zabawy w piaskownicy. Ze względu na to, że coraz częściej słyszy się o różnego rodzaju niebezpieczeństwach czyhających na bawiące się w nich maluchy powinno się sprawdzić czy wybrany piasek do piaskownicy jest na pewno bezpieczny. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek.

Odpowiedni piasek do piaskownicy powinien:

  • być pozbawiony cząsteczek iłowych: które mogą sprzyjać rozprzestrzenianiu się różnego rodzaju chorób, a także brudzą ubrania,
  • mieć odpowiednią granulację: jeśli trudno się przesypuje i łatwo zbryla, to prawdopodobnie nie zamortyzuje upadku bawiącego się dziecka,
  • być regularnie wymieniany: powinno się to robić raz lub dwa w ciągu roku, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że jest wystarczająco czysty do tego, aby mogły się w nim bawić dzieci.

Gdzie znaleźć odpowiedni?

piach do piaskownicy

W naszym sklepie posiadamy produkt, który został kilkukrotnie przepłukany, dzięki czemu jest pozbawiony szkodliwych substancji i zanieczyszczeń. Jednak to nie wszystko produkt ten jest bardzo miły w dotyku, a dzięki jasnej barwie nie brudzi ubrań.

Wybór takiego produktu uchroni Twojego malucha przed niebezpieczeństwami, które często znajdują się w tworzywie wydobywanym z ziemi lub dna rzeki. Tego typu materiał często zawiera kawałki szkła, metalu, a także larwy różnego rodzaju robaków. Wszystkie te elementy mogą być bardzo niebezpieczne dla dziecka.

Tworząc piaskownicę pamiętajmy 

 
  • Nie korzystamy z toksycznych materiałów i wybierać tylko te, które posiadają odpowiednie atesty.
  • Dno wykładamy drewnem, agrowłókniną lub innym przepuszczającym wodę materiałem, który będzie stanowił doskonałe zabezpieczenie przed przedostającymi się z ziemi robakami oraz sprawi, że na powierzchni nie będą się tworzyć kałuże.
  • Ogradzamy cały obszar w taki sposób, aby nie przedostały się na niego psy i koty, których odchody są bardzo niebezpieczne dla dzieci.
  • Kiedy maluch skończy się bawić należy zabezpieczyć miejsce odpowiednią pokrywą lub plandeką

Podsumowanie

Wybór sprawdzonego piasku z atestem pozwoli Ci odpowiednio zabezpieczy dziecko przed groźnymi bakteriami, a jednocześnie stworzysz mu wspaniałe miejsce do zabawy. Co więcej w ten sposób niewielkim kosztem zapewnisz swojemu dziecku bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *